- Air desktop divider screen
- 1600 wide
- 400 high
- Acoustic qualities absorb ambient sound
- Provides privacy
- Develops personal zone at desk environment
- Attractive bespoke myrrh green fabric weave
- Easy to fit
- Full fabric upholstery
- Pinnable surface
<
>
Air Desktop Screen 1600 x 400mm Bespoke Myrrh Green Fabric
Non-Returnable Product
Select Product Options:
Width: 1600
Colour: Bespoke Myrrh Green Fabric
Product Details
General Information
| Colour | Green |
| Material | Fabric |
| For Use With | Air Back to Back Desks |
| Depth | 20mm |
| Country of Origin | China |
| Frame Colour | Frameless |
| Height | 400mm |
| Manufacturer | Dynamic |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Size | 1600mm |
| Screen Colour | Myrrh Green |
| Style | Straight Top |
| Width | 1600mm |
| Weight | 4kg |
Product Information
| Brand | Air |
| Type | Desk Mounted Screen |
Description
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! The Air divider screen is designed to subtly create privacy and help reduce sound reverberation in open spaces.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
