- Air desktop divider screen
- 1800 wide
- 400 high
- Acoustic qualities absorb ambient sound
- Provides privacy
- Develops personal zone at desk environment
- Attractive bespoke maringa teal fabric weave
- Easy to fit
- Full fabric upholstery
- Pinnable surface
<
>
Air Desktop Screen 1800 x 400mm Bespoke Maringa Teal Fabric
Non-Returnable Product
Select Product Options:
Width: 1800
Colour: Bespoke Maringa Teal Fabric
Product Details
General Information
| Colour | Green |
| Material | Fabric |
| Country of Origin | China |
| Depth | 20mm |
| For Use With | Air Back to Back Desks |
| Frame Colour | Frameless |
| Manufacturer | Dynamic |
| Height | 400mm |
| Weight | 4.5kg |
| Width | 1800mm |
| Style | Straight Top |
| Screen Colour | Maringa Teal |
| Size | 1800mm |
| Warranty | 3 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Air |
| Type | Desk Mounted Screen |
Description
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! The Air divider screen is designed to subtly create privacy and help reduce sound reverberation in open spaces.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
